football is our passion!

Sunday Nov 18th

U11's/U10's @ 9.30 am

  • UPPER
  • Galaticos 5 v Vikings 1
  • 3/4 place playoffs
  • EASTS FC White 2 v EASTS FC Blue 4
  • MIDDLE
  • CP Cannons 1 v Bondi Eagles 2
  • LOWER
  • Red Devils 2 v Hawkeyes 5
  • Friendly
  • X-Men 14 v Tigers 0

U11's/U10's @ 10.45 am

  • presentations

Sunday Nov 11th

 

U11's/U10's @ 9 am

  • UPPER
  • EASTS FC Blue2 V Galaticos 4
  • EASTS FC White 0 v Vikings 5
  • MIDDLE
  • Bondi Eagles 0 v CP Cannons 4
  • LOWER
  • Tigers 2 v Red Devils 6

U11's/U10's @ 9.30 am

  • FRIENDLY
  • X-Men 6 v Hawkeyes 0

U9's @ 10 am

  • Lions v Tigers

U9's @ 10.30 am

  • UPPER FINALS
  • EASTS FC White V Mini X-Men 0-0 (Mini X-Men won on penalties)
  • LOWER FINALS
  • EASTS FC Blue 1 v Lions 3 
  • 3/4 Place playoffs
  • Mighty Strikers 0 v Thunder 1
  • FRIENDLY
  • Scorpions 2 v Tigers 2

U9's @ 11.30 am - Presentations

Sunday Nov 4th

 

U11's/U10's @ 9 am

  • UPPER
  • Galaticos 2 v Vikings 1
  • EASTS FC White 3 v EASTS FC Blue 6
  • MIDDLE
  • X-Men 3 v CP Cannons 2
  • LOWER
  • Hawkeyes 6 V Tigers 2

U11's/U10's @ 9.30 am

  • FRIENDLY
  • Bondi Eagles 4 v Red Devils 0

U9's @ 10.10 am

  • UPPER SEMI's
  • Mighty Strikers 3 v EASTS FC White 4
  • Mini X-Men 5 v Thunder 1
  • LOWER SEMI's
  • Lions 1 v Tigers 1
  • Scorpions 2 v EASTS FC Blue 5

U8's @ 11.10 am - Grand Finals + Presentations

  • UPPER
  • Hotshots 2 v Tiny X-Men 4
  • 3/4 playoffs
  • Glenmore Utd 2 v Space Invaders 0
  • MIDDLE
  • Dragons v Cranbrook Cubs
  • LOWER
  • Ninjas 4 v GR Warriors 9
  • FRIENDLY
  • RB Rockets 5 v Leaping Leopards 0

U8's @ 12.15 pm - Presentations

Sunday Oct 28th

 

U11's/U10's @ 9 am

  • UPPER
  • Galaticos 4 v EASTS FC White 2
  • EASTS FC Blue 2 v Vikings 3
  • MIDDLE
  • Bondi Eagles 3 v X-Men 0
  • LOWER
  • Red Devils 6 v Hawkeyes 0
  • FRIENDLY

U11's/U10's @ 9.30 am

  • CP Canons 6 v Tigers 1

U9's @ 10.10 am

  • UPPER
  • EASTS FC White 3 v Mini X-Men 7
  • Thunder 3 v Mighty Strikers 4
  • LOWER
  • Scorpions 2 v Lions 7
  • EASTS FC Blue 3 v Tigers 1

U8's @ 11.10 am - semi finals

  • UPPER
  • Hotshots 8 v Space Invaders 1
  • X-Men 4 v Glanemore Utd 2
  • MIDDLE
  • Leopards 2 v Dragons 2 (Dragons won on Penalties)
  • LOWER
  • Ninjas 4 v RB Rockets 2
  • FRIENDLY
  • Cranbrook Cubs (already through to Middle Final) v GR Warriors (already through to Lower Final)

Sunday Oct 21st

 

U11's/U10's @ 9 am

  • Hawkeyes 0 v EASTS FC Blue 17
  • X-Men 8 v Tigers 0
  • Vikings 0 v Bondi Eagles 2
  • Red Devils1 v CP Canons 5

U11's/U10's @ 9.30 am

  • Galaticos 4 v EASTS FC White 2

U9's @ 10.10 am

  • UPPER
  • Mini X-Men 2 v Mighty Strikers 3
  • EASTS FC White 0 v Thunder 1
  • LOWER
  • EASTS FC Blue 1 v Lions 6
  • Tigers 0 v Scorpions 5

U8's @ 11.10 am

  • Leaping Leopards 3 v GR Warriors 4
  • Cranbrook Cubs 4 v Dragons 2
  • Glenmore Utd 8 v RB Rockets 1
  • Ninjas 1 v Hot Shots 7
  • Tiny X-Men 6 v Space Invaders 2

Sunday Sept 23rd

 

U11's/U10's @ 9 am

  • Hawkeyes 0 v Bondi Eagles 9
  • EASTS FC White 4 v Red Devils 1
  • Galaticos 14 v Tigers 2
  • CP Canons 2 v Vikings 2

U11's/U10's @ 9.30 am

  • EASTS FC Blue 3 v X-Men 2

U9's @ 10.10 am

  • UPPER
  • Mini X-Men 3 v Thunder 2
  • EASTS FC White 3 v Mighty Strikers 4
  • LOWER
  • EASTS FC Blue 1 v Scorpions 8
  • Lions 5 v Tigers 1

U8's @ 11.10 am

  • Dragons 3 v GR Warriors 0
  • Hotshots v Leaping Leopards (forfeit)
  • Glenmore Utd 7 v Space Invaders 0
  • RB Rockets 2 v Cranbrook Cubs 7
  • Tiny X-Men 8 v Ninjas 0

Sunday Sept 16th

 

U11's/U10's @ 9 am

  • CP Canons 2 v EASTS FC Blue 2
  • Galaticos 0 v Vikings 3
  • Bondi Eagles 5 v X-Men 0
  • Easts FC White 7 v Tigers 0

U11's/U10's @ 9.30 am

  • Hawkeyes 1 v Red Devils 6

U9's @ 10.10 am

  • Lions 0 v Scorpions 1
  • EASTS FC Blue 1 v Thunder 3
  • Mighty Strikers 5 v Tigers 3
  • EASTS FC White 0 v Mini X-Men 2

U8's @ 11.10 am

  • Space Invaders 6 v GR Warriors 1
  • Tiny X-Men 1 v Glenmore Utd 4
  • Ninjas 5 v Dragons 3
  • Hotshots 8 v RB Rockets 2

Postponed

  • Cranbrook Cubs V Leaping Leopards

 

Sunday Sept 9th

League Match 6

 

U11's/U10's @ 9 am

  • Red Devils 1 v X-Men 2
  • Vikings 2 v EASTS FC Blue 1
  • Hawkeyes 1 v Galaticos 8
  • Bondi Eagles 8 v Tigers 0

U11's/U10's @ 9.30 am

  • CP Cannons 0 v EASTS FC White 5

U9's @ 10.10 am

  • Mighty Strikers 3 v Thunder 3
  • Mini X-Men 6 v Scorpions 0
  • Tigers 2 v Lions 4
  • EASTS FC White 4 v EASTS FC Blue 1

U8's @ 11.10 am

  • Dragons 1 v Glenmore Utd 0 
  • Cranbrook Cubs 3 v Hotshots 5
  • Leaping Leopards 0 v RB Rockets 0
  • Space Invaders 2 v Ninjas 2

Fixture postponed:

  • GR Warriors v Tiny X-Men  

Sunday Sept 2nd

League match 5

 

U11's/U10's @ 9 am

  • CP Cannons 1 v Galaticos 4
  • X-Men 1 v Easts FC White 3
  • Red Devils 1 v Bondi Eagles 6
  • Vikings 8 v Hawkeyes 1

U11's/U10's @ 9.30 am

  • Tigers 0 v Easts FC blue 19

U9's @ 10.10 am

  • EASTS FC Blue 5 v Tigers 3
  • EASTS FC White  1 v Mighty Strikers 6
  • Scorpions 0 v Thunder 4
  • Lions 0 v Mini X-Men 1

U8's @ 11.10 am

  • Glenmore 9 v Ninjas 0
  • Dragons 1 v Hotshots 5
  • GR Warriors 2 v Cranbrook Cubs 3
  • Leaping Leopards 1 v Tiny X-Men 5
  • RB Rockets 1 v Space Invaders 5

Sunday August 26th

League match 4

 

U11's/U10's @ 9 am

  • EASTS FC Blue 5 v EASTS FC White 0
  • X-Men 2 v CP Canons 1
  • Tigers 2 v Hawkeyes 4
  • Red Devils 1 v Vikings 2

U11's/U10's @ 9.30 am

  • Bondi Eagles 3 v Galaticos 6

U9's @ 10.10 am

  • EASTS FC Blue 3 v Lions 2
  • EASTS FC White 5 v Scorpions 2
  • Mini X-Men 3 v Mighty Strikers 4
  • Tigers 1 v Thunder 3

U8's @ 11.10 am

  • Space Invaders 5 v Dragons 1
  • Leaping Leopards 5 v Ninjas 3
  • Hotshots 5 v Glenmore Utd 3
  • GR Warriors 5 v RB Rockets 4
  • Cranbrook Cubs 3 v Tiny X-Men 6

Sunday August 19th

League match 3

 

U11's/U10's @ 9 am

  • EASTS FC Blue 2 v Bondi Eagles 2
  • EASTS FC White 3 v Hawkeyes 1
  • Galaticos 9 v Red Devils 0
  • Tigers 1 v CP Canons 5

U11's/U10's @ 9.30 am

  • U11's X-Men 1 v Vikings 0

U9's @ 10.10 am

  • Thunder 3 v Mini X-Men 2
  • Mighty Strikers 1 v EASTS FC Blue 5
  • Lions 1 v EASTS FC White 2
  • Scorpions 0 v Tigers 2

U8's @ 11.10 am

  • GR Warriors 0 v Hotshots 4
  • Leaping Leopards 3 v Glenmore Utd 3
  • Cranbrook Cubs 2 v Space Invaders 3
  • Tiny X-Men 7 v Dragons 1
  • RB Rockets 0 v Ninjas 3

Sunday August 12th

 

U11's/U10's @ 9 am

  • EASTS FC White 6 v Bondi Eagles 4
  • Galaticos 7 v X-Men 0
  • Red Devils 2 v EASTS FC Blue 7
  • Tigers 1 v Vikings 6

U11's/U10's @ 9.30 am

  • U11's Hawkeyes 0 v CP Canons 7

U9's @ 10.10 am

  • Thunder 3 v EASTS FC White 5
  • Mini X-Men 5 v Tigers 1
  • Scorpions 4 v EASTS FC Blue 7

TBC

  • Lions 2 v Mighty Strikers 5

U8's @ 11.10 am

  • Space Invaders 3 v Leaping Leopards 3
  • Glenmore Utd 1 v GR Warriors 0
  • Tiny X-Men 1 v Hotshots 2
  • Ninjas 3 v Cranbrook Cubs 3
  • RB Rockets 1 v Dragons 7 

Sunday August 5th

League match 1

 

U11's/U10's @ 9 am

  • X-Men 6 v Hawkeyes 1
  • Bondi Eagles 0 v CP Canons 1
  • EASTS FC Blue 2 v Galaticos 2
  • Vikings 3 v EASTS FC White 1

U11's/U10's @ 10.10 am

  • U11's Tigers 0 v U11's Red Devils 4

U9's @ 10.10 am

  • Tigers 1 v EASTS FC White 3
  • Thunder 2 v Lions 2
  • Mini X-Men 9 v EASTS FC Blue 2
  • Scorpions FC 2 V Mighty Strikers 2

U8's @ 11.10 am

  • Glenmore Utd 6 v Cranbrook Cubs 1
  • Hot Shots 3 v Space Invaders 1
  • Dragons 2 v Leaping Leopards 5
  • Ninjas 0 v GR Warriors 4
  • RB Rockets 0 v Tiny X-Men 12